Jakie kierunki turystyczne będą popularne w 2016 r.?

Popularne kierunki turystyczne

fot. KitzCorner/bigstockphoto.com

Za oknem zimno, wietrzno, zima daje o sobie znać. Kto z nas nie chciałby uciec od tej mroźnej pory roku i zaczerpnąć nieco słońca podczas urlopowej laby? Może już teraz warto by było zacząć planować swoje wymarzone wakacje? Poniżej podpowiadamy, jakie kierunki turystyczne będą popularne w 2016 roku.

Najlepszymi kierunkami w trzech kategoriach: kraju, regionu oraz mieście, mają stać się w 2016 roku: Botswana, położona w Rumunii Transylwania i Kotor w Czarnogórze. Wycieczka do Botswany ma stać się gratką dla prawdziwych miłośników Afryki, gdyż znajdziemy tam m.in. Park Narodowy Chobe, będący jednym z największych skupisk słoni na świecie. Transylwania natomiast to najbardziej tajemnicza kraina w Europie. Jest ona pełna obronnych kościołów, chłopskich twierdz, kolorowych miast, majestatycznych gór i pozostałości po najsłynniejszym wampirze świata. Czarnogórski Kotor to przede wszystkim śródziemnomorski klimat, wąskie uliczki, a także zabytki z okresu renesansu czy gotyku.

Według specjalistów i analityków od najgorętszych trendów podróżniczych na 2016 rok najlepszym kierunkiem turystycznym ma być Grecja. Prawdopodobnie przyczyniło się do tego słabnące zainteresowanie popularnymi do tej pory: Egiptem, Tunezją i Turcją. Ojczyzna Sokratesa przyciąga do siebie turystów smaczną kuchnią, piękną pogodą, a także różnorodnymi możliwościami spędzania czasu (np. zwiedzaniem wiosek rybackich oraz miejsc związanych ze starożytną historią i początkami naszej cywilizacji).

Hitem podróżniczym ma być też Holandia, głównie ze względu na tanie połączenia z Amsterdamem, Rotterdamem czy Eindhoven.

Malezja to jeden z najgorętszych podróżniczych trendów na rok 2016 pośród kierunków azjatyckich. Co tak mocno przyciągnie do Malezji turystów? Przede wszystkim lasy tropikalne malezyjskiej części Borneo, coraz nowocześniejsza infrastruktura i doskonałe, a zarazem tanie jedzenie z ulicznych stoisk.

Konkurencją dla Malezji ma być urokliwa Japonia. Z Polski loty do kraju kwitnącej wiśni już są dostępne w atrakcyjnych cenach. Problematyczne jednak może być utrzymanie się na miejscu, gdyż ceny w Japonii są wysokie.

Kierunkami, które w 2016 r. mają skusić Polaków do przyjazdu są też Czechy i Węgry. Sprzyjać ma temu łagodniejszy niż u nas klimat, bliskość, a także porównywalne do naszych ceny. Chyba warto przynajmniej raz w życiu zwiedzić urokliwą Pragę, średniowieczne zamki, czeskie uzdrowiska takie jak Karlowe Vary czy Mariańskie Łaźnie oraz podążyć szlakiem doskonałych węgierskich win.

Australijska firma Lonely Planet, która co roku publikuje przewodniki podróżnicze i proponuje tym samym najlepsze kierunki turystyczne, umieściła na tej liście również Polskę (7 pozycja z 10). Promocją naszego kraju mają być przede wszystkim żubry. Warto może zatem zastanowić się nad pozostaniem i poznaniem naszej ojczyzny, zanim udamy się na wakacje gdzieś daleko, gdzie będzie mniej malowniczo niż w naszej rodzimej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *