Ubezpieczenie turystyczne z biurem podróży

Ubezpieczenie turystyczne z biurem podróży

Ubezpieczenie gwarantuje, że w razie jakiekolwiek wypadku nie pozostaniesz bez pomocy i środków finansowych. Jego wykupienie wiąże się z kosztami, jednak w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia, które często kończy się pobytem w szpitalu lub zwolnieniem lekarskim, jest jedynym ratunkiem przed startą sporej sumy pieniędzy.

Obecnie coraz popularniejsze staje się ubezpieczenie turystyczne, które daje zabezpieczenie podczas urlopu. Jego wykupienie na indywidualne wyjazdy nie jest koniecznością. Inaczej jest, kiedy korzystamy z zorganizowanych wycieczek. Wtedy jest obowiązkowe, a każdy musi mieć ważne ubezpieczenia turystyczne Kosztów Leczenia i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

Oba te ubezpieczania zazwyczaj doliczane są do ceny całej usługi wyjazdowej. Czasami jednak, zwłaszcza w przypadku promocyjnych ofert, ubezpieczanie trzeba dokupić oddzielnie. Jego wysokość jest różna, uzależniona od miejsca wykupienia, oscyluje w graniach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poza tymi dwoma pakietami, turysta może wykupić też ubezpieczenie SKI. Dotyczy ono zimowych wyjazdów na narty i gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie wypadku na stoku.

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa kilka czynników:

  1. po pierwsze zakres i suma pakietu ubezpieczeniowego,
  2. okres korzystania z ubezpieczenia oraz zakres terytorialny,
  3. rodzaj ubezpieczenia oraz wiek podróżującego,
  4. forma wyjazdu, np. w przypadku uprawiania ekstremalnych sportów podczas wyjazdu.

Ubezpieczając się mamy pewność, że jakiekolwiek nieprzewidziane zdarzenie, jak wypadek czy kradzież, nie oznacza kłopotów. Koszt takiego zabezpieczenia nie należy do wygórowanych. Za dwutygodniową wyprawę zapłacić trzeba od 100 do 200 zł. Jednak taka cena jest niewielka, kiedy w grę wchodziłoby pokrycie kosztów leczenia lub dodatkowego transportu. Firmy ubezpieczeniowe, współpracujące z biurami podnóży, często oferują specjalne pakiety ubezpieczeniowe dla rodzin w obniżonych cenach.

Decydując się na określony pakiet, warto sprawdzić, czy dany ubezpieczyciel gwarantuje bezproblemowy kontakt ze swoimi przedstawicielami w różnych państwach oraz istnienie numeru alarmowego w razie nagłych zdarzeń. Ważne jest też terminowe wypłacanie świadczeń, co świadczy o renomie placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *