Oferta first minute

Oferta first minut

Wymarzony urlop za niewielką cenę. Czy to możliwie? Oczywiście, bo można skorzystać z wielu promocyjnych opcji, jakie oferują biura podróży. Jedną z nich są wycieczki first minute, czyli takie, które należy zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. A podróż ma bardzo zbliżony standard do tych, wykupionych w sezonie.

First minute najczęściej można wykupić w okresie przedświątecznym. Coraz częściej zdarza się, że agencje turystyczne oferują tego typu wyjazdy jeszcze pod koniec lutego. Cena w przypadku ofert first minute może być niższa nawet o 30 proc. Oszczędność w granicach nawet 600 zł to ratunek dla domowego budżetu. Główna zasada first minute mówi, że najtańsze wyjazdy to te, zarezerwowane najwcześniej.

Planując urlop z dużym wyprzedzeniem można właśnie skorzystać z opcji first minute. Wiele biur podróży umożliwia zaraz po ogłoszeniu wycieczki, wykupienie jej po sporo niższej cenie. Najczęściej chodzi o zakup na kilka miesięcy przed terminem wyjazdu. Standard nie odbiega znacząco od tego, który następnie po kilku miesiącach oferowany jest w normalnej cenie. Ryzykujemy jednie brakiem możliwości realizacji wycieczki w danym okresie z różnych powodów, a to najczęściej oznacza utratę wypłaconej kwoty. Umowa podpisywana jest nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

Zaletą tego rodzaju wycieczek jest jednak szeroki wybór. Można bowiem wyszukać niemalże każdy kierunek podróży. Ta różnorodność oferty nie jest spotykana w ofertach last minut, kiedy w promocji są ostatnie terminy wyjazdów, a decyzję trzeba niekiedy podjąć niemalże natychmiast.

Zainteresowani podróżami first minute powinni na bieżąco śledzić nowości biur podróży, które co pewien czas aktualizują swoją ofertę. Wówczas można trafić na niezwykle ciekawe wycieczki do odległych zakątków świata. Za urlop typu first minute płaci się zazwyczaj z góry całą kwotę wyjazdu, dlatego utrata pieniędzy stanowi w tym wypadku największy problem dla wczasowiczów.

Jednakże istnieje możliwość bezpieczniejszego skorzystania z opcji first minute. Biura podróży wprowadzają również i tym wypadku rezerwację na zasadzie zaliczki. Wynosi ona 30 proc. całej sumy. Reszta kwoty regulowana jest miesiąc przed planowanym terminem podróży. Dzięki temu niewykorzystanie wyjazdu nie skutkuje utratą większych pieniędzy. Można także wykupić dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji, co daje pewność odzyskania wpłaconych środków.

Najtaniej w ofertach first minute jest zimą. Z upływem czasu ceny idą w górę. Wycieczki tego rodzaju przygotowywane są zarówno na wyjazdy indywidualne, jak i grupowe. Bogata oferta zachęca, dlatego popularność ofert first minute cały czas rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *