Tanie bilety lotnicze? Wakacje nie muszą być drogie

Tanie loty

Chcesz latać po świecie, zwiedzać, poczuć wolność? Na razie musisz swoje plany pozostawić w sferze marzeń, bo… ograniczają cię finanse. Przyziemne problemy nie pozwalają oderwać ci się i podróżować, gdzie tylko zapragniesz? Mam więc dla ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz rezygnować ze swojej pasji. Jeśli dobrze się zorganizujesz i będziesz czujny, za granicę możesz polecieć prawie jak za darmo, czyli za kilkadziesiąt złotych.

Jak to możliwe? Jest mnóstwo sposobów na to, by zdobyć tanie bilety lotnicze. Wystarczy poświęcić tylko trochę czasu, by później odbić to sobie z nawiązką. Wystarczy poznać kilka reguł, by podróżować po świecie za mniej niż 200 zł. Bilety na samolot nie muszą być drogie. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.

  • Strony internetowe przewoźników – to najlepsze źródło dla kupienia biletów po okazyjnych cenach. Pamiętaj, że pośrednicy zawsze doliczają do nich swoje, więc nie daj się zwieść. Szukaj bezpośrednio u źródła. Tam obok standardowych cen lotów pojawiają się często loty rabatowe, promocje, punkty, korzystając z których możesz sporo zaoszczędzić. Poluj na okazje.

 

  • Wykorzystaj wszystkie narzędzia, które pomogą ci dotrzeć do informacji jak najszybciej. Oprócz śledzenia strony internetowych, zapisz się na newsletter oraz polub stronę na portalach społecznościowych. Kiedy trafi się okazja – będziesz o niej wiedział pierwszy.

 

  • Pamiętaj, że porządną, atrakcyjną ofertę możesz znaleźć nawet na ostatnią chwilę. Nie dziw się jednak, że kiedy obudzisz się za pięć dwunasta, przewoźnicy nie będą mieli tobie nic do zaoferowania. Wszystko zależy od szczęścia i od aktualnych promocji pośredników. Planując wyjazd, propozycje lotów sprawdź dużo wcześniej, jeszcze przed sezonem letnim, unikaj świąt – wtedy zawsze ceny szybują w górę. Bądź spontaniczny i dopasuj się do korzystnego finansowo terminu. A ten może zdarzyć się z dnia na dzień, jak i po roku polowania.

 

  • Musisz mieć świadomość, że nie tylko ty jesteś łowcą okazji. Tanie bilety to prawdziwa gratka dla fanów podróżowania. Jeśli więc znajdziesz ofertę, która cię zainteresuje – nie zwlekaj. Od razu rezerwuj lot, bo za chwilę ktoś inny może zająć miejsce w samolocie. To tak jak z wakacjami last minute. Często wolne miejsca są pojedyncze – kto pierwszy – ten lepszy.

Jeśli masz duszę podróżnika, z pewnością najpotrzebniejsze rzeczy masz zawsze pod ręką, a walizkę umiesz pakować w pięć minut. Jeśli poznasz powyższe zasady i zaczniesz się do nich stosować, będziesz miał szansę tę umiejętność opanować do perfekcji. Daj sobie szansę, postaw na spontaniczność i ruszaj w drogę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *