Wakacje przez internet coraz popularniejsze

Wakacje przez internet

Wakacje już się zaczęły, ale przygotowania do nich trwają już od dawna. Jak Polacy szukają wczasów i planują urlopy? Coraz częściej przez internet. Tę metodę wybiera już ok. 30 proc. osób organizujących sobie wypoczynek.

Internet to szerokie narzędzie pozwalające zaplanować wakacje marzeń od samego pomysłu do jego realizacji. Polscy użytkownicy w sieci szukają atrakcyjnych miejsc, środków komunikacji, bazy noclegowej. Nierzadko przeczesują też portale zakupów grupowych w poszukiwaniu odpowiedniej oferty. A jest w czym wybierać, bo już 10 proc. wszystkich dostępnych kuponów to zniżki na wycieczki czy wczasy. Mogłoby się wydawać, że Polacy coraz chętniej korzystają też z biur podróży. Tymczasem z ich usług zamierza skorzystać zaledwie 9 proc. osób planujących wakacje. Zazwyczaj wczasy planowane są indywidualne, a najpopularniejszym środkiem dotarcia do celu jest własny samochód.

Być może powodem słabej frekwencji w biurach podróży są ograniczone fundusze wycieczkowiczów. Większość z nich do dyspozycji ma 1 tys. zł na osobę. Zdecydowanie mniejszy procent urlopowiczów chce wydać więcej niż 2,5 tys. zł na osobę. W tym często nie ma miejsca na ubezpieczenie turystyczne. 30 proc. osób jest zainteresowanych wykupem polisy – kierują się większą gwarancją bezpiecznej podróży oraz doświadczeniami z przeszłości.

Największa liczba turystów urlop spędzi w kraju – najchętniej na Mazurach lub nad polskim morzem. Tylko co trzeci turysta wybierze wycieczki zagraniczne i to raczej do krajów Unii Europejskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *