Bon turystyczny przedłużony

Opłata klimatyczna

Na tę decyzje czekało wielu Polaków. Bon turystyczny został przedłużony do końca wakacji 2022. Spora część polskich rodzin nadal nie wykorzystała przyznanych środków, a dzięki przedłużeniu świadczenia będzie mogła to zrobić w najbliższe wakacje. Zapowiedzi odnośnie do przedłużeniu bonu pojawiały się od dawna, gdyż odsetek jego realizacji był mało zadowalający.

Pierwotnie bon turystyczny miał obowiązywać do 31 marca 2022 roku. Jednak do tej pory tylko niecała połowa uprawnionych wykorzystał swoje bony, dlatego rząd zdecydował się o przedłużeniu tej możliwości aż do końca września 2022 roku. Idea bonu turystycznego powstała z myślą o bardzo dotkniętej w wyniku pandemii branży turystycznej. Większość polskich hoteli i punktów noclegowych nie mogła działać przez ponad 8 miesięcy. Za sprawą bonu na cele noclegowe i rozrywkowe polskie rodziny wykorzystały dopiero 3,2 miliona złotych. Z rządowych informacji wynika, że nadal w bonach turystycznych pozostaje aż 2 miliony złotych do wykorzystania.

Bon turystyczny przyznawany jest na wyłącznie na dziecko. Na każde przypada 500 zł, w przypadku dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności przyznawany jest dodatkowy bon o wartości 500 zł. Polacy wykorzystuje te świadczenie przede wszystkim na usługi hotelarskie. Po zmianie przepisów bonem można także płacić również za wycieczki jednodniowe, kolonie czy obozy sportowe. Bonem turystycznym opłacimy również wstęp do większość obiektów muzealnych, parków rozrywki czy stref zabaw dla dzieci. Dany podmiot, świadczący określone w ustawie usługi, musi uprzednio zgłosić swoją chęć uczestniczą w programie. Po weryfikacja zgłoszenia trafia na listę obiektów, realizujących bon turystyczny.

Dane statystyczne wskazują, że rodziny korzystające z bonu turystycznego zazwyczaj wybierają tygodniowy wypoczynek w niezależnym apartamencie w atrakcyjnej lokalizacji. Ze względu na 500-złotowy bonus wybierane są droższe hotele i ośrodki wypoczynkowe. Głównymi miastami, gdzie bon turystyczny był wykorzystywany do tej pory są Gdańsk, Kołobrzeg oraz Zakopane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.