Bankructwo biura podróży. Sky Club zostawiło turystów za granicą

Biuro podróży Sky Club – spółka córka upadłej w kwietniu Triady – także ogłosiło bankructwo. Poza granicami kraju pozostawiło ok. 4,5 tys. turystów. Ich powrót leży teraz w rękach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

4 lipca 2012 r. w godzinach popołudniowych Sky Club wystosowało oświadczenie, w którym poinformowało, że z dniem 4 lipca ogłosi swoją upadłość. Oznacza to, że jego działalność touroperatorska została dziś wstrzymana, a zatem wszystkie planowane wyjazdy anulowane. Dla tych, którzy wykupili wczasy w biurze podróży wiąże się to z natychmiastowym powrotem do kraju i koniec urlopów. Oszukani turyści znajduję się obecnie w kilku krajach basenu Morza Śródziemnego, zarówno europejskich jak i afrykańskich. O ich transport do Polski musi teraz zatroszczyć się Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Turyści przebywający poza krajem  o upadłości biura podróży nie dowiedzieli się u źródła, ani od rezydentów, ale z internetu.

Zaistniała sytuacja to przestroga dla innych urlopowiczów. Zanim zdecydują się wykupić wycieczkę, powinni dokładnie sprawdzić organizatora. Niestety, według ostatnich badań, tylko 17 proc. turystów wie jak to zrobić. Co gorsze, aż ponad połowa klientów biur nie czyta umowy przed jej podpisaniem.  A nawet jeśli turyści czytają umowę, nie wiedzą czym jest rejestr klauzul niedozwolonych, więc nie protestują przeciwko nieprawidłowościom. Klienci nie są też świadomi reguł, którym podlega proces reklamacyjny, nie wiedzą jakie mają prawa i czego mogą się domagać od organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *