Wycieczka do Trójmiasta

velischchuk/bigstockphoto.com

Trójmiasto to skarbnica zabytków i atrakcji turystycznych. Malownicze otoczenie Morza Bałtyckiego czyni te trzy miasta najlepszym pomysłem na weekendowy wyjazd. Trójmiasto to historyczny Gdańsk, rozrywkowy Sopot oraz nowoczesna Gdynia.  Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej lista obowiązkowych miejsc do zobaczenia podczas wycieczki do Trójmiasta.

Westerplatte

Swoisty pomnik historii, który przypomina o heroicznej walce z III Rzeszą, gdy rozpoczęła się II wojna światowa.  Warto z bliska zobaczyć to miejsce, które na stałe wpisało się na karty historii. Najważniejszym zabytkiem jest Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte oraz Cmentarzyk Poległych Obrońców Westerplatte. Do Westerplatte można dopłynąć wodnym tramwajem z gdańskiej starówki.

Stare Miasto Gdańsk

Długi Targ oraz spacer wzdłuż Motławy to gwarancja udanego dnia. Piękna architektura i niesamowity klimat Gdańska sprawia, że każdy chce tu wracać. Miasto można podziwiać z różnych punktów widokowych, a latem także z specjalnego koła obrotowego. W centrum starówki koniecznie trzeba zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy fontannie Neptuna.

Dar Pomorza i ORP Błyskawica

Symbole Gdyni położone są w centrum Skweru Kościuszki. ORP Błyskawica to okręt-muzeum, którego powstanie datuje się na rok 1936. Oznacza to, że ORP Błyskawica jest najstarszym zachowanym okrętem na świecie. W jego wnętrzach kryje się wyjątkowa wystawa historyczna, jest też możliwość zwiedzania pomieszczeń okrętowych takich jak maszynownia czy mostek. Natomiast Dar Pomorza to trzymasztowy żaglowiec szkolny, wybudowany w 1910 roku. Od 1929 roku pełni funkcje unikatowego statku-muzeum. Gigantyczny żaglowiec na każdym zrobi wrażenie.

Orłowo i klify

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Trójmieście. Gdyńskiej Orłowo to piękna plaża, majestatyczny klify oraz urokliwe, drewniane molo. Obowiązkowo należy przespacerować się kilkukilometrową ścieżką na klify, która zapewnia cudowne widoki na Gdynię i Morze Bałtyckie.

Krzywy Domek

Sopot to miasto, który nigdy śpi. Przez cały rok tętni tu życie, zwłaszcza na ulicy Bohaterów Monte Cassino, popularnie nazywanej Monciakiem. Ulica prowadzi wzdłuż różnorodnych restauracji, kawiarni czy nocnych klubów. W jej centralnej części znajduje się najsłynniejszy polski budynek – Krzywy Domek. Charakterystyczna, lekko pochylona konstrukcja przypomina bajkową chatkę, a w jej wnętrzu funkcyjną modne dyskoteki.

Molo w Sopocie

Jedno z najdłuższych drewnianych konstrukcji w Europie. Molo, które znajduje się w Sopocie liczy ponad 500 metrów i pozwala na cudowny spacer w głąb Zatoki Gdańskiej. Budowa mola zaczęła się już w 1827 roku. Najpierw powstała krótsza wersja, którą z czasem przedłużono. Budową obecnego mola zakończyła się w latach trzydziestych XX wieku. Wstęp na molo przez większą część roku jest płatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *