Warszawa wśród najlepszych miejsc do podróży

Poznaliśmy najnowszy ranking European Best Destination 2023. Ku naszej uciesze wygrała go Warszawa, która okazała się bezkonkurencyjna. Co więcej, biorąc pod uwagę globalne zestawienie, stolica Polski zajęła szóstą pozycję. Przeanalizujmy skąd wzięła się renoma największego miasta w Polsce. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Zagraniczni turyści chcą przyjeżdżać do Warszawy

Bardzo dobre informacje przekazano ostatnio w najnowszym zestawieniu europejskich destynacji na 2023 rok. Okazuje się, że coraz więcej obcokrajowców na swój główny cel podróży wybiera stolicę Polski. W obecnym rankingu Warszawa wyprzedziła pod tym względem wiele innych uznanych stolic Europy m.in. Kopenhagę, Ateny i Pragę. To tym bardziej pokazuje, jaką renomę ma nasze stołeczne miasto. Warszawa jest idealnym połączeniem bogatej historii i rozwijających się technologii. Dynamiczny rozwój miasta jest pozytywnie odbierany przez wszystkich zwiedzających. Znajduje się tu wiele miejsc spędzania czasu wolnego, stąd nie ma miejsca na nudę. Poza tym Warszawa jest wspaniale połączona z innymi miejscami w Europie. Zaletą dla odwiedzających są też jedne z najniższych cen w Polsce w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

Warszawa miejscem do robienia biznesu

Oprócz turystów odwiedzających Warszawę rekreacyjnie stolica Polski jest też coraz bardziej doceniana przez biznesmenów z całej Europy, a nawet świata. W ostatnim czasie głośno jest o tym, że to właśnie Warszawę wybrano na główną siedzibę Netflixa w Europie Środkowo-Wschodniej. Walory naszego największego miasta dostrzegają też inne duże korporacje jak chociażby Google. W wyborze celu podróży biznesowej najważniejsze jest połączenie z największymi lotniskami na całym globie, możliwość jak najtańszego wynajmu powierzchni użytkowej w biurowcach, a także możliwości technologiczne, np. podpięcie do internetu światłowodowego lub technologii 5G.

Rosnące znaczenie najmu krótkoterminowego

Wszystkie opisane przez nas powyżej statystyki mogą pozytywnie wpłynąć na samych Warszawiaków. Tego zdania są eksperci, którzy wymienili ten rodzaj dodatkowego przychodu w raporcie European Investor Intentions Survey 2023. Zyskać będą mogli przede wszystkim ci, którzy będą mieli możliwość oferowania w stolicy Polski najmu krótkoterminowego, którego rynkowa wartość rośnie współmiernie do zainteresowania Warszawą przez ludzi zza granicy. Wiadomo przecież, że wszyscy turyści, a także osoby przyjeżdżające do nas w celach biznesowych będą musiały gdzieś przenocować. Najczęściej wybierają oni wynajęcie mieszkania lub pokoju na krótki czas. Można więc na tym sporo zarobić. Ważne przy tym będą również inne czynniki, takie jak jakość oferowanego lokalu oraz jego skomunikowanie z najważniejszymi miejscami w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *