Standardy pakietów all inclusiv

Standardy pakietów all inclusiv
All inclusive, czyli pakiet wszystko zawierający. Wykupując wycieczkę z taką adnotacją trzeba się zorientować, co rzeczywiście w tym pakiecie jest dostępne. Zazwyczaj zależy to po prostu od standardu wycieczki i ośrodka, w którym się zatrzymujemy.

Zazwyczaj all inclusive obejmuje wszystkie posiłki i napoje, w tym drinki na terenie hotelu i w miejscach „zaprzyjaźnionych” z hotelem, czyli w barach i restauracjach. Jeśli w miejscu, w którym się znajdujemy są baseny czy siłownie to też będziemy mogli z nich korzystać, podobnie jest z plażami oraz sprzętem wypoczynkowym i sportowym.

Trzeba jednak dokładnie dowiedzieć się, ile i co dostajemy w pakiecie.Na miejscu zazwyczaj dostajemy na rękę opaskę, którą musimy nosić cały czas tak, by po prostu obsługa ją widziała i udostępniała nam należne nam usługi bezproblemowo.

Zauważyć też można obserwując gości, ze owe oznaczenia się różnią i że turyści z Europy Zachodniej mają inne kolory, bo ich „all” zawiera więcej niż ten nasz. Polskie biura podróży ciągle jeszcze traktowane są gorzej w świecie niż pozostałe z UE.

Wybierając opcję all inclusive trzeba sobie policzyć ewentualne koszty wszystkich atrakcji, jakie chcemy sobie zaaplikować i posiłków, które będziemy chcieli dokupić poza hotelem, bo okazać się może, że dopłata, jaką musimy ponieść do tego pakietu wcale nie jest dla nas korzystna. Zazwyczaj tę opcję dokupują ludzie mało mobilni, którzy lubią spędzać czas w ośrodkach i niespecjalnie zainteresowani są wychodzeniem poza hotel, więc i nie będą wydawali dodatkowych pieniędzy na swoje przyjemności. Gdzie byśmy nie byli, na pewno spotkamy pana w średnim wieku, który nie wypuszcza drinka z ręki siedząc w basenie – na pewno ma on pakiet all inclusive.

All inclusive to też dobra opcja dla ludzi, którzy nie znają języka obcego i jest im łatwiej funkcjonować na miejscu. Pakiet ten bardzo popularny jest podczas wyjazdów w tropiki i w miejsca o odrębnym klimacie niż europejski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *