Oferty first minute czy last minute?

Eldar Nurkovic/bigstockphoto.com

Eldar Nurkovic/bigstockphoto.com

Egzotyczny urlop marzy się każdemu. Jednak jego koszt bywa wysoki, dlatego większość z nas wypatruje ofert promocyjnych. Pojawia się wówczas pytanie, czy taką wycieczkę korzystniej jest kupić z dużym wyprzedzeniem, a może więcej zyskamy czekając do ostatniej chwili?

Większość osób uważa, że oferty last minute są najtańsze i to dzięki nim za niewielkie pieniądze można wyjechać na wakacje. Trochę w tym prawdy, jednak ryzyko niedopasowania opcji wyjazdowej bywa w tym przypadku duże, dlatego nie zawsze warto czekać na ostatni moment. W szczycie sezonu wolne miejsca w samolocie nie zawsze pokrywają z tymi w hotelach i pensjonatach. Wtedy rezerwacja takiej wycieczki nie będzie możliwa, zwłaszcza gdy szukamy „lastów” dla kilku osób. Ponadto oferty last minute najczęściej dostępne są z największych portów lotniczych, co może wymagać dojazdu. Ryzykowny w tym czasie jest również standard noclegu, ponieważ często nie ma już wyboru.

Wakacje last minute najlepsze są dla osób, które błyskawicznie i bezproblemowo mogą wziąć urlop i od razu wyjechać. W takiej sytuacji faktycznie można „wyhaczyć” świetną opcję za kilkaset złotych. Natomiast rodziny z dziećmi czy grupy przyjaciół wspólny wyjazd powinny planować z większym wyprzedzeniem. Wakacje first minute pozwalają zarezerwować większą liczbę miejsc w samolocie oraz hotelu, dając komfort zbliżającego się urlopu. „Firsty” dają też większe pole manewru przy wyborze destynacji i standardu noclegu. Ceny natomiast mogą być równie atrakcyjne jak przy last minute. Najczęściej upusty oscylują w granicach 40 procent. Zdarzają się również specjalne zniżki dla dzieci.

Podsumowując, zarówno first minute, jaki last minute mogą okazać się bardzo atrakcyjne cenowo. Jednak te drugie mają więcej ograniczeń, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na „upolowanie” wyjazdu na Teneryfę za 400 zł. Każdy turysta musi też pamiętać, że co roku zmieniają się zasady organizowania takich wakacji, dlatego dobrze jest monitorować sytuację. Poza tym, by uniknąć rozczarowania należy dokładnie sprawdzić opinie na temat danego biura podróży oraz hotelu, aby każde wakacje były pełne słońca i beztroski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.