Co warto zobaczyć w Warszawie?

Podróże – kto ich nie lubi? Czasem jednak mogą być stresujące. Szczególnie wtedy, gdy pobyt zaplanowany masz jedynie na kilka dni, a lista ciekawych miejsc do odwiedzenia zdaje się nie mieć końca! Dlatego jeszcze zanim pojedziesz na wycieczkę koniecznie przygotuj sobie plan zwiedzania. A gdy wybierasz się do Warszawy – stolicy polski, pełnej zabytków, atrakcji i fantastycznych miejsc – nawet nie próbuj wyjść z domu bez porządnego przygotowania! Jakie miejsca na mapie Warszawy bezapelacyjnie musisz odwiedzić?

Pałac Kultury i Nauki

Symbol Warszawy. Znajduje się w jej centrum, zatem nie będziesz musiał długo szukać. Budynek z zewnątrz jest bardzo okazały, co zachęca turystów do robienia zdjęć. Jednak jego architektura to zaledwie procent tego, co może w nim zachwycić. Pałac Kultury i Nauki oferuje bowiem możliwość wjazdu na wieżę widokową, ze szczytu której obejrzeć można stolicę z góry. Niesamowite jest jednak to, że budynek, wciąż najwyższy w Warszawie i w Polsce, otoczony jest wieżowcami – i to wyróżnia go ze wszystkich punktów widokowych w kraju. Wjeżdżając na najwyższe piętro Pałacu Kultury możesz poczuć się bowiem nieco jak w Nowym Jorku i pozaglądać w okna imponująco wysokich biurowców. Warto również zwiedzić muzea znajdujące się w budynku – Muzeum Ewolucji, Techniki i Przemysłu oraz Domków dla Lalek. Natomiast jeżeli wybierasz się do Warszawy zimą, będziesz mógł również skorzystać z pięknego lodowiska, znajdującego się pod Pałacem Kultury.

Centrum Nauki Kopernik

Obok tego budynku nie da się przejść obojętnie! Nie możesz go pominąć układając plan wycieczki. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik to wejście do krainy nauki i doświadczeń, poznawanie świata na nowo oraz wiele godzin fantastycznej zabawy. Pamiętaj jednak, aby na pobyt w tym miejscu zaplanować dużo czasu. Być może nawet będziesz potrzebował całego dnia, bo – uwierz – w Centrum Nauki w Warszawie naprawdę jest co robić.

Ogród Świateł w Warszawie

To po prostu magia! Tysiące pięknych lampek, które rozświetlają ogród Muzeum na Wilanowie – to właśnie słynny Ogród Świateł w Warszawie. A choć nie znajduje się w samym centrum, to naprawdę warto się wybrać. Jest to miejsce, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Pamiętaj jednak, że ta piękna atrakcja jest niestety sezonowa a czas wystawy przypada na jesień i zimę. Natomiast jeżeli uda Ci się trafić na czas, w którym Ogród Świateł funkcjonuje, koniecznie udaj się do niego po zmroku. Wtedy migoczące światła tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat.

Osiedle Jazdów

A kiedy zmęczy Cię intensywne zwiedzanie i będziesz chciał odpocząć od energicznej stolicy – odwiedź warszawskie Osiedle Jazdów, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej. Przejdź się wówczas aleją Marzycieli, zaczerpnij świeżego powietrza i zrelaksuj się w otoczeniu osiedla drewnianych domków. Możesz tam poleżeć na leżakach albo poskakać do muzyki, jeżeli akurat trafisz na potańcówkę. Osiedle Jazdów to miejsce, w którym panuje spokój i harmonia, mimo tego, że znajduje się ono nieopodal centrum Warszawy.

Warszawa skrywa wiele pięknych, fascynujących i ciekawych miejsc. Kilka dni to za mało, aby dobrze ją poznać. Ten, kto raz przyjedzie do stolicy, na pewno do niej wróci. Miasto to jest bowiem hipnotyzujące, choć wcale nieidealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.