Co warto zobaczyć w Łodzi?

berezko/bigstockphoto.com

Piękna Łódź, miasto murali. Ogrom atrakcji, jakie może nam zaoferować to miejsce, powinien przyciągać mnóstwo turystów. A jednak tak się nie dzieje. Okazuje się, że większość osób odwiedza Łódź jedynie przejazdem. Nie wiedzą jednak, co tracą omijając to piękne i ciekawe miasto. Co warto zobaczyć w Łodzi?

Ulica Piotrkowska

Znana na całą Polskę. Nie bez powodu jednak stała się sławna. Jest ona bowiem w pierwszej 10 najdłuższych ulic handlowych w całej Europie! Jej długość wynosi aż 4,2 kilometra. Robi wrażenie, prawda? Ulicę Piotrkowską można uznać również za szkielet całej Łodzi – to wokół niej miasto rozbudowywało się przez lata. Dzięki jej powstaniu współczesna Łódź wygląda tak, a nie inaczej. To miejsce na mapie miasta jest również najważniejsze – pełni bowiem rolę centrum miasta. Przy ulicy Piotrkowskiej znaleźć można wszystkie najważniejsze urzędy, banki itd. Jest to również część rozrywkowa Łodzi, gdzie znajduje się największa ilość restauracji, klubów, barów, pubów. To właśnie ulica Piotrowska jest miejscem organizacji większości dużych imprez.

Łódzka Manufaktura

Kolejny rekord, którym Łódź może się pochwalić i na to na europejską skalę! Łódzka Manufaktura to galeria handlowa, ale nie byle jaka, bo ogromna. Ma 2 miejsce pod względem wielkości, w całej wschodniej Europie. Można uznać ją za serce handlowe Łodzi. Jednak nie tylko sklepy przyciągają ludzi do Manufaktury. Znajdują się tam również:

  • liczne muzea,
  • hotel,
  • centrum biznesu,
  • ścianki wspinaczkowe,
  • klub muzyczny,
  • kino,
  • kręgielnia.

Czym jeszcze wyróżnia się Łódzka Manufaktura? Wrażenie robi nie tylko jej rozmiar, ale również architektura. Otwarta została po kosztownym, ale wyjątkowo udanym remoncie starej Fabryki Izraela Poznańskiego. Aktualnie można podziwiać industrialny styl w jakim została wykonana.

Browar Księży Młyn

Świetne miejsce dla fanów dobrego jedzenia. Można tam zjeść zarówno pyszne śniadania jak i dania obiadowe czy kolację przy świecach. Jedno jest pewne – każdy głodny znajdzie coś dla siebie, bo wybór w menu jest ogromny. Browar Księży Młyn oferuje bowiem m.in. jajecznicę, omlety, sałatki, zupy, dania mięsne i bezmięsne, pizzę oraz makarony. Dla miłośników słodyczy jest również całkiem duży wybór pysznych deserów. Ponadto restauracja ta jest przyjazna dzieciom – odbywają się w niej warsztaty robienia pizzy dla najmłodszych. Znajduje się tam również kącik dla dzieci.

Wszechobecne murale

Łódź z nich słynie. Przepięknie ozdobione budynki to prawdziwe dzieła sztuki i warto zobaczyć ich jak najwięcej. Podczas, gdy w innych miastach Polski, malowidła na blokach są aktem wandalizmu, w Łodzi są one powodem do dumy. Została nawet przygotowana specjalna mapka, która prowadzi turystów szlakiem najpiękniejszych murali w mieście.

Łódź jest wyjątkowym miastem. Kto twierdzi inaczej, widocznie nigdy tak naprawdę nie poznał jej uroków. Jednak Ci, którzy poświęcili czas na jej zwiedzanie w większości się zakochali. W muralach, w industrialnym klimacie miasta, w pysznym jedzeniu i w bogatej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.