Indywidualne ubezpieczenie turystyczne. Kiedy warto je wykupić?

traveling

Tylko zakupiona w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym polisa stanowi gwarancję beztroskiego wypoczynku i psychicznego komfortu podczas wakacji. Albowiem tylko ona umożliwia takie dopasowanie ubezpieczenia, aby było ono skuteczną i zharmonizowaną z potrzebami indywidualnego podróżnika ochroną w czasie letnich wojaży. Dzięki niemu można spokojnie wypoczywać i nie martwić się o nagłe, zazwyczaj spore wydatki związane np. z leczeniem, odpowiedzialnością cywilną bądź utratą bagażu. Kiedy warto wykupić tego rodzaju polisę we własnym zakresie?

 

Zdrowie przede wszystkim

Ochrona zdrowia przed skutkami nagłych wypadków stanowi istotną kwestię, szczególnie w przypadku podróży za granicę. Wszelkie tamtejsze rodzaje usług medycznych czy akcji ratowniczych, a także związane z nimi koszta, które są wyższe niż w naszym kraju, napawają lękiem każdego turystę. Może się bowiem zdarzyć, iż w trakcie Twojego zagranicznego wyjazdu dojdzie do wypadku lub choroby i wówczas niezbędna będzie pomoc lekarska czy nawet hospitalizacja. Brak indywidualnego ubezpieczenia turystycznego wymusi na Tobie konieczność pokrycia wszelkich związanych z tym kosztów z własnej kieszeni. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie kompleksowej ochrony przed takimi sytuacjami. Wykupiona polisa turystyczna odciąży Cię z ewentualnych kosztów związanych z hospitalizacją, akcją ratowniczą czy leczeniem. Rozszerzenie jej o pakiet Assistance zagwarantuje Ci ponadto szybką pomoc medyczną podczas nagłego wypadku.

 

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona zdrowia. Zakres tego rodzaju polisy można tak rozszerzyć, aby idealnie komponowała się ona z naszymi potrzebami, celem i charakterem podróży, a także planowanym przebiegiem wyjazdu. Jest to szczególnie ważne dla amatorów sportów. Istnieje bowiem możliwość rozszerzenia ubezpieczenia turystycznego o pakiet ochronny związany z wypadkiem podczas uprawiania danej dyscypliny sportowej. W polisę turystyczną można włączyć również przewożony sprzęt oraz swój bagaż. Ubezpieczeniu mogą ponadto podlegać ewentualne szkody wyrządzone przez danego turystę osobom trzecim. Do tego rodzaju wypadków dochodzi często np. na stokach narciarskich czy też podczas uprawiania sportów wodnych bądź kolarstwa. Dzięki dodatkowemu pakietowi pokrycie wszelkich kosztów związanych z odpowiedzialnością cywilną spadnie na ubezpieczyciela.

 

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne – czy potrzebne tylko za granicą?

Nasz rodzimy kraj stanowi dla polskich podróżników bezpieczną przystań, na terenie której dodatkowe ubezpieczenie turystyczne nie jest potrzebne. Jednak ci turyści, którzy uwielbiają spędzać aktywnie wakacje, np. uprawiając sporty ekstremalne, powinni zainteresować się tego rodzaju polisą. Żeglowanie, wspinaczka, jazda na nartach – czy to w kraju, czy to za granicą, może skończyć się kontuzją dla wycieczkowicza bądź uszkodzeniem ciała czy sprzętu osoby postronnej. Warto wówczas mieć przy sobie indywidualne ubezpieczenie turystyczne, aby móc dalej beztrosko spędzać wakacje, nie martwiąc się nagłymi kosztami związanymi z jakimkolwiek wypadkiem podczas upragnionego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *