Jak tanio podróżować?

Autostop

Dalekie podróże to chyba jedno z największych marzeń każdego z nas. Niestety nie wszystkich stać na to, aby je spełnić. Istnieją jednak sposoby na tanie zwiedzanie świata, wystarczy tylko wybrać któryś z niżej podanych pomysłów.

W czasie wyjazdów największym koszem obciążone są: transport, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Dlatego też w pierwszej kolejności właśnie te wydatki należałoby zminimalizować. Zaoszczędzone pieniądze można by było wówczas przeznaczyć na przyjemności bądź pamiątki albo zmieścić się w mniejszym budżecie podróży. Pomysłami na obniżenie kosztów transportu mogą być np.:

 

1. Podróż autostopem

 

Mimo iż ta forma turystyki niegdyś budziła wiele wątpliwości, to dziś może stanowić dobrą alternatywę dla tradycyjnych środków komunikacji oraz poznawania nowych ludzi. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Istnieją specjalne portale, które sprawiają, że podróż autostopem będzie dużo szybsza, nie anonimowa, łatwiejsza w przygotowaniu i bezpieczna. Pamiętajmy również o włączeniu pozytywnego myślenia i wyłączeniu lęku przed tego typu zwiedzaniem globu.

 

2. Podróżowanie tanimi linami lotniczymi

 

Podróż samolotem to jedyna opcja dotarcia do miejsc, gdzie nie da się tego dokonać drogą lądową bądź morską. Niestety nie każdego stać na bilety lotnicze. Polowanie na tanie bilety na samolot potrafi być prawdziwą sztuką. Jednym ze sposobów na dotarcie do promocji dotyczącej tańszego zakupu biletów jest śledzenie blogów lotniczych podróży lub pasjonatów lotnictwa (np. blog Lotnicze Podróże), korzystanie z licznych przeglądarek cenowych.

Pomysłami na tani nocleg mogą być:

 

1. Tzw. Couchsurfing

 

Nie jest to do końca darmowy nocleg, gdyż po przyjeździe do innego miasta i skorzystaniu z czyjegoś łóżka bądź domu, ma się potem moralny obowiązek również przyjęcia kogoś u siebie w domu. Dodatkowym atutem tego rodzaju taniego podróżowania jest to, że gospodarze oprócz ugoszczenia nas w swoim domu często oprowadzą nas również po swoim mieście, swoich ulubionych miejscach i najbliższej okolicy. Ten typ taniego podróżowania wymaga zarejestrowania się na odpowiedniej stronie internetowej i założenia na nim własnego profilu, a także znajomości języka angielskiego. Nie każdy zarejestrowany użytkownik musi oferować nocleg we własnym domu. Może on tylko proponować oprowadzenie po danym mieście i pokazanie miejsc, których nie znajdzie się w przewodnikach.

 

2. Noc w hostelu

 

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy do podróżowania nie potrzebują tylu wygód oferowanych przez kilkugwiazdkowe hotele. W końcu w przemierzaniu świata najważniejsze jest zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc bądź ludzi, a nie parę czekoladek na łóżku czy możliwość korzystania z siłowni.

Tzw. tanie podróżowanie pozwala na znaczne obniżenie kosztów naszych wojaży. Warto również pamiętać o tym, że jednocześnie nie musi pociągać to za sobą niższej jakości podróży. Zazwyczaj oznacza to tylko mniejszy komfort i obniżenie ilości wygód. W zamian za te kilka niedogodności będziemy mogli nie tylko spełnić swoje marzenia, ale również przeżyć ciekawe przygody, spotkać nietuzinkowych i odmiennych kulturowo od nas ludzi, zwiedzić interesujące miejsca oraz sprawić sobie, a może także i bliskim – wiele niezapomnianych wrażeń. Właśnie z tych powodów niektórzy globtroterzy świadomie rezygnują z tradycyjnych wycieczek na rzecz taniego podróżowania, a tym samym – prawdziwego poznawania świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *