Najtańsze kierunki turystyczne w 2014 r.

Lizbona

Pogoda za oknem nie nastraja optymistycznie do wyjścia, dlatego też tak chętnie myślimy już o słonecznych wakacjach i robimy pierwsze plany co do naszych letnich wyjazdów. Poniżej podpowiadamy, jaki kierunek obrać w sezonie wakacyjnym 2014, by nie przepłacić, a dobrze odpocząć.

Na Starym Kontynencie warto wybrać przede wszystkim Portugalię. Oferuje ona bowiem tanie zakwaterowanie oraz niezbyt drogie atrakcje turystyczne. Portugalskie miasteczka już od kilku lat pojawiają się na wysokich pozycjach w rankingach najkorzystniejszych cenowo miejsc. Jeśli planujemy rodzinny wyjazd to najlepiej jest wybrać się do miasta o nazwie Albufeira na wybrzeżu, położonego w regionie Algarve. Natomiast najlepszym miejscem na samotny weekendowy wypad będzie Lizbona.

Grecja również nie uderzy nas po kieszeni, gdyż ceny są tu bardzo niskie i w sezonie wakacyjnym 2014 mają wciąż spadać. Głównym sprawcą tych obniżek jest panujący w Grecji kryzys. Obierając ten kierunek, warto skupić się na zakątkach Morza Jońskiego, najlepiej na wyspie Zakinthos. Równie trafnym wyborem będzie też perełka Morza Egejskiego, czyli Santorini.

Relatywnie niskimi cenami w Europie mogą pochwalić się także: Bułgaria i Włochy (przy wyborze odpowiedniego miejsca, jak np. Apulia, Basilicata czy Kalabria).

Turyści nastawieni na nieco szersze zwiedzanie świata mogą wybrać Nikaraguę, szczycąca się nie tylko mianem raju na ziemi, ale także niskimi cenami. Amatorzy nurkowania mogą zdecydować się na okolice Wysp Kukurydzianych bądź rajskie laguny Morza Karaibskiego.

Jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych już od wielu lat są Indie. Kraj ten ma wiele do zaoferowania przybywającym tu podróżnikom, a do tego cały czas jest tu tanio. Przybywając do tej części globu, można udać się obleganego przez dzieci-kwiaty indyjskiego wybrzeża (rejon Goa), stanu Karnataka i miasta Hampi, którego największą atrakcją są wpisane na listę UNESCO ruiny miasta z XIV wieku i kompleks pałaców maharadży w Mysore.

Niezbyt zaradny finansowo turysta może wyjechać na niesamowite, a do tego tanie wakacje, decydując się na wyjazd na wyspy Fiji. Ten cudowny tropikalny krajobraz przyciąga nie tylko swoimi przepięknymi rafami koralowymi, dzikimi dżunglami czy długimi plażami, ale też niskimi cenami. Szczególnie warto wybrać archipelagi Mamanucai Yasawa.

Godnymi polecenia miejscami do zwiedzenia w sezonie wakacyjnym 2014 są również wycieczki do: Etiopii, Namibii, Tunezji, Egiptu, Meksyku oraz Filpin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *